حیواناتسبک زندگی

چه مدت طول می کشد تا سگ ها بعد از جفت گیری باهم قفل کنند؟

آیا سگ شما بعد از انجام عمل جفت گیری به سگ دیگری قفل کرده است؟ وحشت نکنید! این در واقع یک بخش طبیعی از فرآیند جفت گیری است و جای نگرانی نیست. نفس عمیق بکشید و ادامه دهید، زیرا ما تمام اطلاعاتی را که باید بدانید جمع آوری کرده ایم و ممکن است مدتی طول بکشد تا سگ ها به طور طبیعی یکدیگر را رها کنند (اما مطمئن باشید که این کار را انجام خواهند داد).

نکاتی که در مورد جفت گیری سگ ها باید بدانید

  • گیر کردن سگ ها بعد از جفت گیری کاملاً طبیعی است. به آن “کراوات جفتی” می گویند.
  • برای جدا کردن سگ ها کاری انجام ندهید، به خصوص آنها را به زور از هم جدا کنید، که می تواند به آنها آسیب برساند!
  • خونسرد باشید و منتظر بمانید تا سگ ها خودشان را باز کنند. اگر بعد از یک ساعت همچنان به هم چسبیده اند (که بعید است اتفاق بیفتد)، با دامپزشک خود تماس بگیرید تا مشاوره دریافت کنید.

چرا سگ ها بعد از جفت گیری به هم قفل می کنند؟

قفل کردن به هم به عنوان “کراوات جفتی” شناخته می شود و کاملا طبیعی است که به اختصار «کراوات» نامیده می شود. چسبیدن به هم یا گیرکردن پشت سر هم یک اتفاق کاملا طبیعی است که می تواند بین 5 تا 30 دقیقه پس از پایان انزال سگ نر ادامه یابد و نیازی به مداخله نیست!

چرا سگ ها بعد از جفت گیری به هم قفل می کنند؟

نژاد سگ ها ممکن است بر مدت زمانی که آنها به هم چسبیده اند تأثیر بگذارد. سگ‌هایی که قبلا پرورش نیافته‌اند و سگ‌هایی که بعد از جفت‌گیری عصبی هستند نیز ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا قفل باز شود.

اگر سگ ها بعد از جفت گیری به هم قفل شوند چه باید کرد؟

اگر سگ ها بعد از جفت گیری به هم قفل شوند چه باید کرد؟

1.به آنها اجازه دهید تا خودشان جدا شوند.

هرگز سعی نکنید سگ ها را از نظر فیزیکی جدا کنید! حذف آنها به زور احتمالاً به هر دوی آنها آسیب می رساند.اگر در تلاش برای جلوگیری از بارداری هستید، متأسفانه، احتمالاً خیلی دیر شده است. جدا کردن سگ ها کمکی نمی کند و ممکن است به آنها آسیب برساند.

به آنها اجازه دهید تا خودشان جدا شوند

2.آرام بمانید و به سگ ها نظارت کنید تا زمانی که قفل نکنند.

صبور باشید و وحشت نکنید. قفل کرد زوج سگ ها کاملاً طبیعی است.مطمئن شوید که سگ ها نمی‌توانند به خیابان بروند یا در مسیر آسیب قرار بگیرند.

سگ ماده را نوازش کنید تا زمانی که شما منتظر آن هستید، آرام بماند.
اگر سگ ها بیش از حد فعال، مضطرب یا بازیگوش می شوند، آنها را به بند بکشید تا آنها را تحت کنترل داشته باشند تا زمانی که قفل نکنند.

جفت گیری سگ ها

3.اگر بعد از یک ساعت همچنان قفل کرده اند، با دامپزشک خود تماس بگیرید.

بین 5 تا 60 دقیقه طول می کشد تا سگ ها پس از جفت گیری قفل کنند. اگر بیشتر از این مدت طول کشید و نگرانی دارید، با دامپزشک خود صحبت کنید تا ببینید چه توصیه هایی می کنند.

https://magima.ir/wp-content/uploads/2023/03/05ks1oakdz.webp

5.به هر سگ پس از گیر کردن مقداری TLC بدهید.

بگذارید ماده در مکانی آرام و دور از حیوانات دیگر استراحت کند. اگر اندکی پس از جفت گیری آلت تناسلی سگ به غلاف خود باز نمی گردد، یا اگر نگرانی دیگری دارید، با دامپزشک خود تماس بگیرید.

https://magima.ir/wp-content/uploads/2023/03/06ks1oakdz.webp

به دنبال علائم بارداری باشید، از جمله افزایش اشتها و افزایش وزن. حدود 28 روز پس از جفت‌گیری، دامپزشک شما می‌تواند برای تأیید باردار بودن او معاینه انجام دهد و نکاتی در مورد نحوه مراقبت از او به شما ارائه دهد.

چرا سگ ها بعد از جفت گیری به هم قفل می کنند؟

آلت تناسلی سگ نر،  منبسط می شود و ماهیچه های واژن سگ ماده سفت می شود و یک پیوند جفتی ایجاد می کند. معمولاً سگ ها تا زمانی که ورم فروکش کند، به لب به لب می ایستند.

در این حالت می تواند از جفت گیری نر دیگر با ماده قبل از لقاح جلوگیری کند. همچنین ممکن است از نشت اسپرم جلوگیری کند که احتمال بارداری را افزایش می دهد.

آیا قبل شدن سگ به معنای باردار بودن سگ ماده است؟

نه لزوما، اما می تواند شانس لقاح را بهبود بخشد. حاملگی همچنین می تواند بدون قفل شدن رخ دهد که به آن جفت گیری لغزشی می گویند، اما احتمال آن کمتر است.

چرا سگ ها بعد از جفت گیری به هم قفل می کنند؟

آیا قفل شدن به سگ ها آسیب می رساند؟

این حالت می تواند ناراحت کننده یا حتی کمی دردناک باشد، به خصوص اگر این اولین بار است که سگ انجام میدهد. سگ های بدون تجربه ممکن است راحت ترین موقعیت را برای منتظر ماندن در حالت قفل را ندانند. با این حال، سعی نکنید آنها را جدا کنید، که باعث درد بیشتر و آسیب احتمالی می شود. فقط صبر کنید و تمام تلاش خود را بکنید تا آنها را آرام نگه دارید.

آیا قفل شدن به سگ ها آسیب می رساند؟

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *