درس و مدرسهسبک زندگی

4 انشا در مورد تفاوت زندگی شهری و روستایی

اگر می خواهید انشا در مورد تفاوت زندگی شهری و روستایی بنویسید می توانید از انشاهایی که در این بخش از سایت نوشته شده است استفاده کنید.

زندگی کردن در شهر و روستا هردو خوب رو زیبا است. اما در روستا آرامش بیشتر و استرس کمتری را می توانیم داشته باشیم. در ادامه از بخش درس و مدرسه  می خواهیم چند انشا زیبا درباره تفاوت زندگی شهری و روستایی، انشا در مورد مقایسه زندگی شهری و روستایی و انشا در مورد بررسی زندگی شهری و روستایی را بخوانیم.

انشا در مورد تفاوت زندگی شهری و روستایی

اگر بخواهیم از تفاوت های زندگی شهری و روستایی بگوییم چیزهای خیلی زیادی وجود دارد. مثلا در زندگی شهری برای اینکه از جایی به جای دیگر بروند از ماشین و یا وسیله نقلیه استفاده می کنند. اما در زندگی روستایی به دلیل کوچک بودن محیط با پای پیاده به بیشتر مکان ها می روند. مثلا از خانه ای به خانه دیگر یا سر زمین های کشاورزیان. خانه های شهری اغلب آپارتمانی است و خانوارهای زیادی در یک ساختمان زندگی می کنند. اما خانه های روستایی ویلایی و یک طبقه است و دارای حیاط می باشد. در حیاط برای خودشان درخت میوه و انواع سبزی ها را می کارند. زندگی در شهر شلوغ تر و پر سروصدا تر از روستا می باشد. در روستا سکوت و آرامش بیشتری برقرار است.

انشا در مورد زندگی شهری و روستایی

به نظرم زندگی روستایی خیلی بهتر و زیباتر از زندگی در شهر می باشد. درست است که در روستا امکانات کمتر است و برخی از چیزها سخت تر در دسترس قرار می گیرد. اما آرامش و سکوت روستا را در هیچ کجا نمی توان پیدا کرد.

زندگی روستا و زندگی شهری هر دو سختی های خودشان را دارند. اما در زندگی شهری استرس همه افراد بیشتر است چون در طی روز با چیزهای بیشتر و عجیب تری درگیر هستند. اما در روستا صبح ها سر زمین های کشاورزی خود می روند و بر روی خاک کار می کنند. می گویند پا گذاشتن بر روی خاک استرس آدم ها کم می کند. به طور کلی هم زندگی روستایی و زندگی شهری مشکلات خاص خود را دارند و تجربه کردن هر دو زندگی زیبا می باشد.

انشا در مورد مقایسه زندگی شهری و روستایی

شما کدام زندگی را ترجیح می دهید؟ زندگی در روستا و یا شهر را؟ زندگی در روستا به نظرم خیلی زیباتر است، اصلا کاش هیچ وقت شهری وجود نداشت و همه ما در روستا زندگی می کردیم. شاید آرامش بیشتری داشتیم. گرچه هم زندگی کردن در روستا و هم در شهر سختی های خاص خودش را دارد. مثلا زمانی که در شهر زندگی کنید از صبح تا شب با چیزهای زیادی درگیر خواهید بود با مشکلات عجیب و فکرهای اضافی که در سرتان است. اگر در روستا هم زندگی کنید باید از صبح تا شب روی زمین های کشاورزی کار کنید و برای محصولات خود زحمت زیادی را در سرما و گرما بکشید. چه در شهر زندگی می کنید و چه در روستا باید از زندگی و از نعمت های خداوند نهایت لذت را ببرید و خداوند را شکر کنید.

انشا در مورد بررسی زندگی شهری و روستایی

فکرش را بکن در روستا زندگی کنی و هر روز صبح شیر تازه از گاو و گوسفندان خود بدوشی و تخم مرغ هایی که تازه مرغ خانه تخم گذاشته است را برای صبحانه آماده کنی. بعد از خوردن صبحانه همراه با دوستان خود به دشت و کوه بروی و طبیعت زیبا را تماشا کنی. چقدر لذت بخش است. بر روی کوه ها تپه ها قدم بزنی و بدوی و به مدرسه ات که در وسط طبیعت وجود دارد بروی. وقتی نزدیک ظهر می شود به خانه می آیی و برای آماده کردن ناهار به مادرت کمک میکنی. بعضی از روزها هم ناهار را بر روی آتش در حیاط درست می کنی چه بسیار خوشمزه تر می شود.

اما زندگی در شهر این لذت های زیبا را ندارد باید در آپارتمان زندگی کنی و بقیه روز را یا سرکار باشی یا مدرسه و یا در خانه های بدون حیاط.

4.1/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *