بهداشت و سلامتخواص خوراکی ها

لیمو ترش را با چی نخوریم (5 غذایی که نباید با لیمو بخورید)

در این مقاله می خوانید که لیمو ترش را با چی نخوریم و چه غذاهایی با لیمو ترش ناسازگار می باشند. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

لیمو ترش دارای فواید بسیاری می باشد. حتی در برخی از شرایط از آن برای درمان برخی از بیمایر ها نیز استفاده می کنند. اما برخی از غذاها و خوراکی ها وجود دارند که نباید همراه با لیمو ترش آن را بخورید. در ادامه 5 غذایی که نباید با لیمو بخورید را می خوانید.

لیمو را با چی نخوریم؟

در هنگام مصرف لیمو ترش باید دقت کنید که آن را با چه چیزهایی می خورید. برخی از مواد غذایی هستند که نباید همراه با لیمو ترش مصرف شوند که شامل:

آبلیمو را با چای نخورید

خوردن لیمو ترش و آبلیمو همراه با نوشیدنی های سرد اشکالی ندارد. اما نباید آن را با نوشیدنی های گرم مانند چای بخورید زیرا سبب به وجود آمدن واکنش شیمیایی می شود که این موضوع نقش زیادی در خراب شدن دندان ها نیز دارد.

لیمو را با حبوبات نخورید

لیمو ترش را هرگز به همراه غلات، حبوبات مانند عدس، لوبیا و نخود مصرف نکنید زیرا سبب سنگینی و دیر هضم شدن غذا می شود که این موضوع آسیب بسیار جدی را به معده وارد می کند. بهتر است به طور همزمان لیمو و حبوبات را با هم مصرف نکنید.

لیمو را با سیب، موز و انجیر نخورید

خوردن لیمو ترش همراه با برخی از میوه ها ناسازگار است و برای دستگاه گوارش ممکن است مشکل ساز شود. بهتر است لیمو ترش را همراه سیب، موز و انجیر مصرف نکنید.

خوردن لیمو ترش به همراه خرما

به هیچ عنوان لیمو ترش و یا آبلیمو را همراه با خوراکی های شیرین مخصوصا خرما مصرف نکنید. این دو ماده غذایی با هم سازگاری ندارند.

سخن پایانی

لیمو ترش تازه دارای خواص بسیاری می باشد و در کنار خواصی که دارد. دارای طعم بسیار خوشمزه ای نیز می باشد. اما با روش هایی می شود لیمو ترش برای مدت طولانی نگهداری کرد بدون اینکه تلخ شود. لیمو ترش به دلیل طعم خاصی که دارد با اکثر غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. اما بهتر است با مواد غذایی که نام برده شد به هیچ عنوان مصرف نشود. زیرا ممکن است ناسازگار بودن آن با این مواد غذایی سلامتی بدن را به خطر بی اندازد.

مطالب مشابه پیشنهاد شده

8 مورد از مزایای مصرف لبنیات؛ روزانه چه میزان لبنیات استفاده کنیم؟

خوردن زنجبیل برای چه افرادی مضر است؟

شیره انگور برای چی خوبه؟ (فواید شیره انگور)

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *